"Eu rural virtual classroom"  (2023-01-31)

"Eu rural virtual classroom"

Vytauto Didžiojo universiteto, Švietimo akademija bendradarbiaudama kartu su Išlaužo pagrindine mokykla tęsia projekto "Eu rural virtual classroom"  įgyvendinimą 2023 m. kartu su projekto partneriais - Estela Cántabra (Ispanija), Istituto Omnicomprensivo di Bobbio (Italija), Associació d'Iniciatives Rurals de Catalunya (Ispanija), Universidad De Deusto (Italija), Roscommon LEADER Partnership (Airija).

Projekto dalyviai šiuo metu intensyviai dirba prie virtualios platformos sukūrimo, kuri taptų nepamainomu įrankiu Europos kaimiškoms mokykloms norint padaryti mokymosi procesą labiau inovatyvų ir patraukliu mokiniams. Dar šiais metais norima išbandyti sukurtą virtualią erdvę praktiškai, dėl to planuojama, kad pabaigus skaitmeninės platformos kūrimą (gegužės - birželio mėn.) iškart būtų pradėti mokymai projekte dalyvaujančių mokyklų mokytojams. Išlaužo pagrindinė mokykla sutiko dalyvauti virtualios klasės bandomajame teste ir šios mokyklos mokytoja Valdonė Rasimienė bus tarp pirmųjų Europos mokytojų kurie galės gyvai išbandyti platformos funkcionalumą ir visus jos teikiamus privalumus.

Planuojama, kad pati platforma būtų sudaryta iš kelių dalių – Agoros (bendruomenės dialogo erdvė), virtualios duomenų saugyklos, projektų erdvės ir virtualios klasės.

Baigus mokytojų parengimą naudotis virtualia platforma, bus pradėtas kitas bandymo etapas kai su platforma bus išbandoma ir su mokiniais. Virtualios pamokos vyks per sukurtą skaitmeninę platformą ir visas pamokas parnerių šalių mokykloms ves mokytojas iš Airijos. Per tris dienas šis mokytojas ves anglų kalbos pamokas Lietuvos, Ispanijos ir Italijos mokykloms. Šio bandomojo testo dėka bus galima išbandyti platformą ir patikrinti jos pritaikymą praktiškai.

Paskutinė bandomojo testo dalis, kurioje dalyvaus mokiniai bus planuojama įgyvendinti nuo 2023 m. rugsėjo mėnesio.

Daugiau informacijos: www.ruralvirtualclassroom.eu

The Academy of Education in Vytautas Magnus University, in cooperation with Išlaužo School, continues the implementation of the "Eu rural virtual classroom" project in 2023 together with project partners - Estela Cántabra (Spain), Istituto Omnicomprensivo di Bobbio (Italy), Associació d'Iniciatives Rurals de Catalunya (Spain), Universidad De Deusto (Italy), Roscommon LEADER Partnership (Ireland).

The partners of the project are currently working intensively on the creation of a virtual platform that would become an indispensable tool for European rural schools to make the learning process more innovative and attractive for students. We want to test the created virtual learning area this year and the pilot test will take place after the completion of the platform (May-June). Teachers of participating schools will also receive training session in which they will learn how to navigate and use the virtual platform practically. The Išlaužo School agreed to participate in the virtual classroom’s pilot test and the teacher of this school Valdonė Rasimienė will be among the first teachers in Europe who can test the functionality of the platform and all the advantages it provides. It is planned that the platform itself will consist of several parts - Agora (community dialogue space), virtual data storage, project space and virtual classroom.

After completing the training of teachers, the next phase of testing will begin when the platform will also be tested with students. Virtual lessons will take place through the created digital platform and all lessons for schools in partner countries will be taught by a teacher from Ireland. In three days, this teacher will conduct English lessons for schools in Lithuania, Spain and Italy. Thanks to this pilot test, it will be possible to test the platform and verify its application in practice.

The last part of the pilot test, in which students will participate, is planned to be implemented in September, 2023.

More information: www.ruralvirtualclassroom.eu