"Eu rural virtual classroom"  (2023-03-28)

"Eu rural virtual classroom"

Virtualios edukacijos procesai Vytauto Didžiojo universiteto, Švietimo akademija bendradarbiaudama kartu su Išlaužo pagrindine mokykla 2023 m. kovo 24 dieną dalyvavo projekto "Eu rural virtual classroom" nuotoliniame susitikime su projekto partneriais - Estela Cántabra (Ispanija), Istituto Omnicomprensivo di Bobbio (Italija), Associació d'Iniciatives Rurals de Catalunya (Ispanija), Universidad De Deusto (Italija), Roscommon LEADER Partnership (Airija). Susitikimo metu buvo aptariama pilotinė pamoka, kurios pagalba bus išbandytas projekte kuriamos virtualios edukacinės klasės platformos veiksmingumas. Airijos mokyklos mokytojas Darren Earley pristatė bandomosios pamokos „Kas yra Europos sąjunga“ planą ir struktūrą. Mūsų partnerės Išlaužo pagrindinės mokyklos mokytoja Valdonė Rasimienė su mokytojais iš kitų šalių aptarė kaip šią pamoką būtų galima optimizuoti, kad ji būtų kuo labiau interaktyvesnė ir įdomesnė mokiniams. Galiausiai buvo nuspręsta, kad į pamoką būtų galima įtraukti mažiau temų, bet daugiau dėmesio skirti vaikų įsitraukimui – vaikai patys galėtų trumpai anglų kalba papasakoti ką žino apie Europos sąjungą ir sudalyvauti trumpoje viktorinoje. Tikimės, kad greitu metu bus pabaigti šios virtualios platformos paruošiamieji darbai ir bus galima pagaliau ją išbandyti ir gyvai.

Daugiau informacijos apie šį projektą galite rasti čia: https://ruralvirtualclassroom.eu/#about

In 2023, Vytautas Magnus University, Academy of Education in cooperation with Išlaužo basic school on 24th of March, participated in online meeting of the project "EU Rural Virtual Classroom" with project partners - Estela Cántabra (Spain), Istituto Omnicomprensivo di Bobbio (Italy), Associació d'Iniciatives Rurals de Catalunya (Spain), Universidad Deusto (Italy), Roscom LEADER partnership (Ireland). During the meeting the partners discussed about the implementation of the pilot test lesson. The effectiveness of the virtual educational classroom platform will be tested with the help of this pilot lesson. Darren Earley, a teacher from the Ireland, presented the plan and structure of this lesson which will be themed „What is the EU“. Our partner Valdonė Rasimienė, a teacher of Išlaužo basic school, discussed with the teachers from other countries how this lesson could be optimized to make it as interactive and interesting as possible for the students. Finally, it was decided that fewer topics could be included in the lesson, but more attention should be paid to attracting children - pupils could briefly speak in English what they know about the European Union and take part in a short quiz. We hope that the preparatory work of this virtual platform will be completed soon and it will be possible to finally test it live.

More information about this project can be found here: https://ruralvirtualclassroom.eu/#about