„Atgal į gamtą" (2023-06-13)

5-10 klasių mokiniai dalyvavo projektinėje - patyriminėje dienoje "Atgal į gamtą".

Veiklų metu mokiniai keliavo aplink Išlaužo tvenkinius. Prie vieno iš jų, vadinamo Aklaežeriu, vyko susitikimas su UAB "Išlaužo žuvis" vadybininke Ingrida Šalčiūte, kuri papasakojo apie žuvų auginimo technologijas ir ypatumus, tvenkinių priežiūros kasdienius darbus bei specialiu prietaisu nustatė ištirpusio vandenyje deguonies ir vandens pH rodmenis. Keliaudami aplink tvenkinius, mokiniai turėjo atlikti jiems paskirtas užduotis. Penktokai naudojosi išmaniosiomis programėlėmis, tyrinėjo augalų rūšinę įvairovę. Šeštokai stebėjo aplinką ir pildė gamtos bei antropogeninių objektų sąrašą. Septintokai matavo pasirinktų medžių aukštį ir tyrinėjo lapų sandarą. Aštuntokai preparavo žiedo dalis. Devintokai ir dešimtokai tyrinėjo pakrančių augalų įvairovę, stebėjo vandenyje aptiktus vėžiagyvius. Po žygio mokiniai apibendrino tyrimo rezultatus. Džiaugiamės pabuvę netradicinėje aplinkoje, atlikę numatytas veiklas ir artimiau susipažinę su žuvininkystės ūkio darbo ypatumais."
R. Dereškevičienė, K. Senavaitytė, R. Meškauskas.