Aktyvusis mokinių susirinkimas bendravimo kompetencijai ugdytis (2023-09-11)

Aktyvusis mokinių susirinkimas bendravimo kompetencijai ugdytis

Kaip ir kasmet, šių mokslo metų pradžioje Išlaužo pagrindinėje mokykloje vyko įsitraukimo į mokymąsi savaitė. Vienas iš jos renginių – Aktyvusis mokinių susirinkimas. Vyko trys mokyklos psichologės Ievos Žukovienės organizuoti susirinkimai skirtingų klasių mokiniams. Šiemet juos vienijanti tema – bendravimas.
Susirinkimų pradžiose mokiniai ant atskirų lapelių užrašė, kas praėjusiais mokslo metais jiems nepatiko/kėlė nerimą ir kas patiko bendraujant vieniems su kitais mokykloje.
Pradinukams nepatinka, kuomet bendraklasiai vieni iš kitų juokiasi, triukšmauja, išdykauja, stumdosi, „nepagarbiai leidžia prie veido garsus“, rodo „nepadorius ženklus“. Pirmokams patinka „turėti linksmą draugą“, antrokėms smagu, „kai berniukai praleidžia mergaites“, trečiokai mėgsta kartu žaisti, ketvirtokams patinka, kai draugai priima į žaidimus, padeda, kartu švenčia gimtadienius. Baigiantis aktyviajam susirinkimui pradinukai visus pakvietė „būti draugais“.
Vyresniųjų klasių mokinius mokyklos lygmeniu jaudina bendraamžių apkalbos, griežtesnių taisyklių mokykloje stoka, mažesniųjų klasių vaikų elgesys. Džiugina, kad yra „lengva susirasti draugų“, kad „išklausomi“, kad „mokytojai pasistengia padėti ir išaiškinti“, kad „nėra jokių pykčių su niekuo ir kad esant problemai visi susivienijam“.
Kiekvienai klasei po šių susirinkimų liko namų darbas – didžiausią dėmesį skirti mandagiam, pagarbiam tarpusavio bendravimui.
Mokiniai, Aktyviajame susirinkime išreiškę savo mintis apie nerimą keliančius, nepatinkančius dalykus ir sugalvoję, kaip tai pakeisti, išsiskirstė su gera nuotaika ir pasiryžimu gražiau bendraujant įsitraukti į rimtą mokymąsi. Kaip jiems pavyks, sužinosime mokslo metų pabaigoje.
Dalia Visockienė