Mokyklos bibliotekoje mokėmės pažinti pasakas (2023-10-30)

Mokyklos bibliotekoje mokėmės pažinti pasakas

Penktos klasės mokiniai per literatūros pamokas skaito pasakas ir mokosi jas suvokti. Stengiamės apibūdinti veikėjus, suprasti jų kelionės prasmę, nusakyti siekius bei vertybes, įvardinti stebuklinių pasakų požymius. Sudominti mokinius, lavinti jų vaizduotę labai padėjo integruota lietuvių kalbos ir bibliotekos veikla ,,Skaitome ir suprantame pasakas“. Bibliotekininkė Birutė Klimčauskienė pakvietė į bendras veiklas bibliotekoje, nes spalis yra Bibliotekų mėnuo, o šių metų tema ,,Mokyklos biblioteka – vieta, kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė“.

Integruotos veiklos metu mokiniai susipažino su parengta pasakų knygų paroda, galėjo knygas pavartyti ir trumpai pristatyti vieni kitiems. Ne vienas nustebo - kiek daug įvairiausių pasakų yra mūsų bibliotekoje! Taip pat mokiniai vieni kitiems pristatė ir atliktus namų darbus – savo pačių sukurtus pasakų personažus – slibinus. Aiškinomės, kaip vaizduojami slibinai tradicinėse lietuvių pasakose, kokiomis savybėmis jie pasižymi. Na, o įtvirtinti ir įsivertinti savo žinias padėjo mokyklos bibliotekininkės parengta viktorina. Taigi, penktokams pasakos tapo tikrai artimesnės ir daug geriau pažįstamos!

Mokytoja Virginija Maščinskienė