Neįprasta pamoka dešimtokams (2015-12-22)

Integruotas lietuvių kalbos – bibliotekos – dramos būrelio projektas (vadovauja mokytoja A. Klimavičienė ir bibliotekininkė B. Klimčiauskienė) „Knygų skaitymas – dvasinis malonumas“ tęsiasi.

Jis pasipildė dar vienu renginiu – pamoka 10 kasėje – susitikimu su Birštono „Tulpės“ sanatorijos psichologe B. Gelumbauskiene, kuri pravedė užsiėmimą „Knygoterapija ir jos taikymo galimybės“. Pamoka dešimtokus sudomino, tai galime suvokti iš jų atsiliepimų.

„Psichologė mus supažindino su biblioterapija, pasiūlė nemažai knygų, kurias verta perskaityti. Sužinojau, kad knyoterapija efektyvesnė už savigydą, perskaičius  knygą reikėtų apie ją pasikalbėti, aptarti, o ne vien pačiai mąstyti. Toks skaitymas, kalbėjimas gali padėti išspręsti daug dvasinių problemų“.

Ieva Laurinaitytė

„Užsiėmimo metu buvo perskaitytas tekstas apie plėšikus, kurie užpuolė išsiruošusią keliauti šeimą. Jis mums visiems sukėlė daug minčių, nes supratome: kaip mes elgsimės su kitais, taip ir su mumis elgsis. Pasirodo, net su nusikaltėliais galima kovoti ir keistu ginklu – kalbėjimusi ir gerumu, o tai mums nelabai įprasta. Manau, kad pagrindinė girdėtos ištraukos mintis panaši į posakį: „Draugą laikyk arti, o priešus dar arčiau“.

Kotryna Simonavičiūtė

„Suvokiau, kad knygose galima rasti atsakymus į mums iškilusius klausimus, kad jos gali atstoti vaistus – gydyti. Kad nereikia skaityti vieno žanro knygas, reikėtų skaityti įvairias.“

Paulius Jankauskas