Dalyvavome nacionaliniame gamtamokslinio ir matematinio raštingumo konkurse (2016-01-11)

Gruodžio 16 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo pristatyti lapkričio 20 d. vykusio Nacionalinio matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkurso rezultatai.

Konkursas skirtas 8-10 klasių mokiniams. Juo siekiama skatinti moksleivius domėtis gamtos mokslais ir matematika, taip pat ugdyti mokinių aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, gebėjimą kūrybiškai taikyti įgytas žinias.
Konkurse dalyvavo 14401 mokinys iš 452 bendrojo ugdymo mokyklų, tarp kurių buvome ir mes: Vytautas Šuopys (18 taškų), Titas Beliūnas (20 taškų), Arminas Juodsnukis (18 taškų), Austėja Malinauskaitė (32 taškai), Viltė Maželytė (20 taškų), Kasparas Linkevičius (25 taškai), Paulius Jankauskas (23 taškai), Kotryna Simanavičiūtė (23 taškai), Arina Bondar (22 taškai), Ieva Laurinaitytė (18 taškų).
Šį konkursą mokykloje organizavo pavaduotoja ugdymui A.Ramoškienė bei mokytojos R. Kišonienė, N. Baranauskienė.
Konkurso užduočių kontekstai buvo gyvenimiški, labai įvairūs, leidžiantys pateikti skirtingo sunkumo bei sudėtingumo klausimų, reikalaujantys išradingo mąstymo. Atsakant į klausimus reikėjo ne paaiškinti ar atpažinti sąvokas, reiškinius, objektus, tačiau išrinkti argumentą, išvadą, priežastį, pastebėti dėsningumą ir jį pritaikyti, sprendžiant uždavinius – taikyti ar sugalvoti strategiją ir kt.
Konkurse skaičiuojami tik asmeniniai dalyvių rezultatai atskirose mokyklose ir pagal klases, t. y., apdovanojamas geriausias mokyklos aštuntokas, geriausias devintokas ir geriausias dešimtokas. Konkurso laimėtojai buvo apdovanoti diplomais, pasirašytais švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės.

Biologijos, chemijos mokytoja

R. Kišonienė ir matematikos,