AR MOKU MOKYTIS? (2016-02-05)

Vasario ketvirtą dieną Išlaužo pagrindinėje mokyklojeįvyko rajono 5-10 klasių mokinių konferencija „Mokausi mokytis“. Jojedalyvavo 39 mokiniai iš 9 mokyklų.

„Kaip mokytis, kad mokymasis būtų sėkmingas?“ – susirinkusių klausė mokyklosdirektorė Rasa Žilinskienė. Jai atitarė konferencijos vedantieji dešimtokaiVirginijus ir Ieva pastebėdami, kad šiandien bandysime atsakyti į šįklausimą.
Konferencijai įsibėgėti nuotaikinga mankšta padėjo psichologė IevaŽukovienė.
Vėliau mokiniai po vieną ir grupelėmis pristatinėjo pranešimus, dalindamiesiturima mokymosi patirtimi.
Svarbiausia, jų manymu, mokantis turėti  tikslą. O jo pasiekimui sutelktivisas savo jėgas ir pagalbą iš šalies.
Kad mokymasis būtų sėkmingas, reikia  ir palankios aplinkos. Konferencijojetokią
aplinką kūrė muzikiniai intarpai: Karolinos Gustaitytės, ViktorijosTadaravičiūtės, „Volungėlės“ choristų dainos (mokytoja Aldona Armonienė),dramos būrelio pasirodymas (mokytoja Aldutė Klimavičienė).
Klausydamiesi bendraamžių, mokiniai suprato, kad didžiulę reikšmę mokantisturi paties mokinio pastangos bei galimybių tobulėti paieška (Fotonas-jaunųjų fizikų mokykla, BioSa – biologų sandrauga ir pan.). Todėl, jųmanymu, toks svarbus tyrinėjimais ir pojūčiais paremtas mokymasis, mokymasisdrauge. Mokinių nuomone, geriausias mokinys – tas, kuris klausia,konsultuojasi, kuris nuolat taiso savo darbą. Tas, kuris nori pasimokyti iškito ir nevengia pats padėti draugui. Tas, kuris geba pasimatuoti savopažangą, įsivardydamas sėkmes ir nesėkmes.
Be, kita ko, mokiniai pastebėjo, kad sėkmingiau mokytis gali padeda irtinkama mityba (šokoladas, bananai, moliūgo sėklos), sportas, mėgstamamuzika.
Konferenciją apibendrindamas Prienų rajono Švietimo skyriaus VedėjasRimvydas Zailskas pasidžiaugė tiek daug paaugusiais mokiniais ir dėkojo jųmokytojams.
Skirstėmės atradę bendraminčių ir suvienodinę savo žinojimą apie mokymąsimokytis. Iki kito susitikimo!

Dalia Visockienė,
Išlaužo pagrindinės mokyklos mokytoja