Cheminiai bandymai (2016-10-20)

Mokyklos aštuntokai atlieka cheminius bandymus

Nemanykite, kad chemija – sunkus dalykas. Tik reikia mokytis stropiai, nuosekliai ir įsitikinsite, kad  chemija – be galo įdomus mokslas, chemijos žinios reikalingos kasdieniniame mūsų gyvenime kiekvienam iš mūsų.

Laboratoriniai darbai – tai sudėtinė chemijos kurso dalis.  Jų metu  praktiškai patikrinami teoriniai teiginiai. Be to, laboratorijoje ugdomi cheminio eksperimento įgūdžiai. Dirbti laboratorijoje leidžiama tik susipažinus su saugaus darbo taisyklėmis. Laboratoriniai darbai skiriami iš anksto. Jiems tenka savarankiš- kai ruoštis pagal  mokytojo  nurodytą  darbo metodiką.

Aštuntokai žengia pirmuosius žingsnelius ir naudodamiesi 6 mokslininko žingsniais, atlieka bandymus.

Žingsnelis po žingsnelio, kai reikia išsikelti klausimus, surinkti duomenis ir informaciją, formuluoti hipotezes,  atlikti bandymus, gauti naujus duomenis ir apibendrinti darbo rezultatus bei padaryti išvadas.

Praktikos darbų metu buvo atliekama ,, Mišinių ir grynųjų medžiagų palyginimas‘‘ bei ,, Oro – dujų mišinio – sudedamųjų dalių nustatymas‘‘. Linkiu tolimesnės sėkmės klaidžiojant eksperimentų labirintuose.

Chemijos vyr. mokytoja R. Kišonienė