Mokyklos devintokai dalyvavo projekte „Neužmirštame savo šaknų“. (2018-01-24)

Mokyklos devintokai dalyvavo integruotame lietuvių kalbos (mokytoja A. Klimavičienė), bibliotekos (bibliotekininkė B. Klimčiauskienė), dailės (mokytojas G. Ačas), muzikos (mokytoja A. Armonienė) projekte „Neužmirštame savo šaknų“.

Bibliotekininkė pasitiko prie balta linine staltiese apdengto stalo, ant kurio buvo išdėstytos senos kulinarinės knygos bei didelė vaza pagal vieną iš šių knygų receptų keptų pyragėlių. Mokiniai domėjosi receptais, vaišinosi pyragėliais, klausėsi senovinių dainų įrašų. Viktorija T. refleksiniame atsiliepime rašė, jog pasijuto kaip pas močiutę.
Mokyklos muziejuje apžiūrėjo merginų bei moterų rankdarbius, žavėjosi jų meniškumu, kruopštumu, pabandė bent mintimis persikelti į senovės kasdienybę, įsivaizduoti, kokius dirbo seniau žmonės darbus, kokiais įrankiais naudojosi.
Aktų salėje mokiniai tarsi pasijuto jaunimo vakaruškose, žaidė žaidimus, klausėsi draugų pasakojimų apie senovės vestuves, šventes, aprangą. Įdomiai pasakojo Gintarė J., Paulina G., Viktorija T. Jos nuoširdžiai pabendravo su savo artimaisiais, ypač seneliais, iš kurių daug sužinojo. Gintarė J. net parodė nufotografuotą senelio jaunystės kailinę kepurę bei pirštines.
Per muzikos pamoką smagu buvo dainuoti, tarsi pasijusti jaunimo susibūrime.
Dailės pamokoje mokiniai domėjosi liaudies menu, patys piešė pasirinktus etninius elementus.
Projektas mokiniams patiko, savo įrašuose jie rašė, jog buvo ir įdomu, ir daug sužinojo, ir nuomonė apie etninę kultūrą pakito, nes suvokė, kad senoliai buvo darbštūs, išradingi, linksmi, talentingi. Tokių pamokų –integruotų projektų - norėtų ir daugiau.

Lietuvių kalbos mokytoja A. Klimavičienė