Biologijos pamoka LSMU Anatomijos muziejuje (2020-10-06)

Biologijos pamoka LSMU Anatomijos muziejuje

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Anatomijos instituto muziejaus kolekcijos pagrindą sudaro 1920-1940 m. profesoriaus Jurgio Žilinsko ir jo bendražygių surinkti muziejiniai preparatai.   Muziejaus vadovė  Vega Kriaučiūnienė mokiniams papasakojo muziejaus  įkūrimo istoriją, supažindino su muziejaus eksponatais. Nustebino preaparatų įvairovė bei galimybė mokytis, matant natūralų vaizdą. Ekspozicijose matėme labai įdomius skeletus, kurių paviršiuje iš vielos matėsi kruopščiai išlankstyta visa limfinė sistema. Šlapi preparatai muziejuje yra eksponuojami specialiuose stikliniuose keturbriauniuose induose. Topografinės anatomijos studijoms buvo pagaminta viso žmogaus kūno skersiniai pjūviai. Koroziniai preparatai – tai skystu karštu plastiku gauti net smulkiausių kapiliarų užpildai – kraujagyslės išsidėsto taip, kaip atrodė organas prieš audinių pašalinimą. Šie kraujotakos sistemos, galvos smegenų bei kitų vidaus organų paruošti preparatai priminė koralus. Lyginome rūkaliaus žmogaus ir nerūkančiojo plaučius.

Pagilinome  sveikos gyvensenos žinias, žmogaus anatomijos, fiziologijos, sveikatos išsaugojimo bei žmogaus evoliucijos žinias.

Biologijos mokytoja metodininkė R. Dereškevičienė

Po anatomijos pamokos pailsėjome Vienybės aikštėje. Pasižvalgėme po šiuolaikiškai įrengtas BLC verslo centro erdves. Šiemet jau mokomės ekonomikos, kalbamės apie verslą, nagrinėjame  lyderio bruožus. Gal būt ir iš mūsų kas nors taps verslininku ir darbuosis tokioje tobulėjimą skatinančioje aplinkoje.

9 kl. mokinė  Silvija Laurynaitė