„Natūralaus muilo gamyba“ (2020-10-23)

„Natūralaus muilo gamyba“

Spalio 2 dieną pirmos klasės mokiniai išvyko į Raudondvarį.Jie norėjo susipažinti su Raudondvario pilies dvaro architektūra, pasigrožėti dekoracijomis parke. Mokiniai labiausia susižavėjo Raudondvario ansamblio pagrindiniu pastatu – pilies rūmais su bokštu. oranžerija, arklidėmis. Parke džiaugsmingai apžiūrinėjo sukurtus meno kūrinėlius: karietą,supynes,pianiną. Smagu buvo pažaisti augalų labirinte, pakvėpuoti rožių aromatų.
Paskui keliavome į edukacinį užsiėmimą „Natūralaus muilo gamyba“. Sužinojo kaip gaminamas muilas iš gyvulinių riebalų. Tyrinėjo sudedamąsias dalis ir priedus naudojamas muilo gamybai. Lietė, uostė gėlių žiedus, augalų sėklas, ir spalvotus augalinės kilmės miltelius, kvapus. Teorinėje dalyje mokiniai sužinojo, apie muilo gamybos tradicijas, istoriją. Prisiminė koks yra naudingas muilas mūsų higienai ir kaip svarbu,kad kiekvienam taptų įprotis naudoti kasdieniniame gyvenime. Pamatė kokie indai naudojami muilo gamybai. Apžiūrėjo pagamintų muilų pavyzdžius. Praktinėje dalyje vyko muilo gamybos procesas: gamino muilo masę, pasirinkę patinkančius priedus muilui „paskaninti“ ir „pagražinti“, patys savarankiškai pasigamino natūralų ir sveiką higienos produktą.
Visi džiaugėsi savo spalvotais ir kvapniais muiliukais.
Mokytoja Vilma Daunienė